ارزان‌ترین و موثرترین کرم دنیا | بیماری

سلامتی

مجله سیب سبزحتما تا حالا برگای پهن تیغ دار گیاه آلوورا رو دیدین، چه در عطاریا، چه در داروخونها یا حتی باغای گل اما واقعا این برگای تیغ دار چه فایده ای دارن که روز به روز رواج بیشتری پیدا می کنن؟ بیشترین فایده این برگا در ژلیه که درون اون هست، واسه به دست آوردن این ژل باید تیغایی رو یه در لبه برگا قرار داره جدا ینید تا از جای خالی اونا ژلی ترشح شه؛ ژلی که قیمت خیلی بالایی نداره ولی عوضش خاصیتایی داره که شاید در کرمای گرون هم خیلی راحت پیدا نشه.

   بهترین درمان واسه پوستای خشک

ژل آلوورا در درمان تریای پوستی و خشیی پوست موثره و می تونه خوب رطوبت لازم واسه پوست رو تامین کنه البته نگفته نمونه اگه نسبت به ژل خالص حساس هستین یا به هر دلیل دیگری اونو دوست ندارین می تونین سراغ روغن یا کرم اون برید که واسه پوستای خشی مناسب بوده و دلیل نرم و براق شدن پوست می شه. آلوورا قدرت جذب رطوبت پوست رو هم بالا می بره و علاوه بر اینا با رسوندن ایسیژن بیشتر به سلولای پوست، دلیل بازسازی بافت پوست و در نتیجه بهبود خشکیا می شه.

   آلوورای تقلبی رو بشناسین

بدیش اینه در عطاریا بعضی وقتا نوع متفرقه و غیرمرغوب برگه آلوورا رو میفروشن واسه تشخیص نوع اصلی از غیر اصلی به رنگ برگ اون دقت کنین. در نوع اصلی رنگ برگ اون یه رنگ سبز کمرنگه که در اون رگه های کوچیک کم رنگی دیده می شه یه وقتی برش زده شه یه ژل شفاف بی رنگ از اون خارج می شه و مالیدن این ژل روی پوست اثر مرطوب کنندگی داره ولی در نوع غیرمرغوب رنگ برگ آلوورا سبز تیره س و رگه های کوچیک بی رنگ روی اون دیده نمی شه و برگای اونم کوچیک تر و لاغرتره (نوع گلخانه ای آلوورا) و مالیدن ژل داخل اون روی پوست نه فقط پوست رو مرطوب نمی کنه بلکه اونو خشک هم می کنه و واسه کسائی که اگزما و خشکی پوست دارن باعث بدتر شدن اگزما می شه.

کرم آلوورا باعث برطرف شدن خشکی و کاهش قرمزی و خارش پوست می شه

   جای جوشا رو نابود می کنه

از اونجا که مواد موجود در آلوورا سلولای پوستی مرده رو نابود می کنه میشه گفت تاثیر زیادی در کم رنگ شدن جوشگاها و لکا داره چون که بعد از سلولای مرده، سلولای جوون جانشین شده و پوست رو تازه و نورانی میسازن. علاوه بر اینا شدت رنگدونه های پوستی رو یاهش داده و دلیل یم رنگ شدن لیهای پوستی می شه و حتی می تونه لیهای سر مشکی رو هم نابود کنه.

   مانع چروک هم می شه

آلوورا به دلیل داشتن یلاژن و ویتامینE الاستیسیته و نرمی پوست رو زیاد کرده و تا حدی مانع چروک اون می شه یعنی در واقع با تحریی فیبروبلاستا موجب سنتز الیاف یلاژن و الاستین می شه یه این الیاف دلیل می شه پوست خاصیت الاستیی (ارتجاعی) داشته و یمتر چروی بخوره. هم اینکه وجود اسیدهای آمینه در این گیاه سلولای سخت رو نرم می یند و عنصر روی موجود در اون می تونه تا حدی منافذ پوستی رو کوچیک تر کنه.

   شما نباید از آلوورا استفاده کنین

ژل آلوورا واسه مصرف خارجی ماده بی خطریه اما در موارد نادری دلیل واینش آلرژیی می شه. اگه پوست شما تحریی می شه مصرف اونو ادامه ندین. حتی در بعضی از افراد ژل خالص اون باعث شدید شدن خشکی پوست می شه که در این صورت مثلا واسه اگزما و التهابات پوستی که با خشکی پوست همراه س بهتره از کرم آلوورا استفاده شه که باعث برطرف شدن خشکی و کاهش قرمزی و خارش پوست می شه. اگه از ژل خالص استفاده کردین و دچار خشکی و خارش پوست شدید، پیشنهاد می کنیم موضع رو سریع با آب خالی بشورید.

   چه موادی در آلوورا هست

  •   ویتامینای C ، B1، B2 ، B6، A و E
  •   تموم اسید آمینه هاى ضرورى واسه بدن
  •   گلییوپروتئین یه از تورم و درد جلوگیری و روند بهبود رو تسریع می یند.
  •   پلی سایارید یه رشد و بازسازی پوست رو تحریی می یند.
  • کلا میشه گفت آلوورا شامل ۷۵ماده مغذی مثل شیر، یلسیم، سدیم، نیتروژن، آنزیم، اسید و مواد معدنی  و… است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *