ارزان‌ترین راه های رفع بوی بد دهان | بیماری

سلامتی

روزنامه اطلاعات: التهاب لثه، باقی موندن غذا بین دندانه ها، عفونتهای تنفسی، سینوزیت، مشکلات گوارشی، مریضی دیابت، به کار گیری غذاهای گوگرددار مثل سیر و پیاز و سیگارکشیدن از دلایل بوی بد دهن هستن.

بوی بد و نامطبوع دهن هم واسه خودتون و هم واسه بقیه آزار دهنده س.این موضوع اونقدر جدیه که می تونه روی رابطه شما با بقیه تاثیر بزاره.

التهاب لثه، باقی موندن غذا بین دندانه ها، عفونتهای تنفسی، سینوزیت، مشکلات گوارشی، مریضی دیابت، به کار گیری غذاهای گوگرددار مثل سیر و پیاز و سیگارکشیدن از دلایل بوی بد دهن هستن. اما شما با چند راه حل خونگی می تونین این مریضی رو درمان کنین. پیشگیری و درمان بوی بد دهن فقط وقتی ممکنه که فضای دهن رو پاک کنین و مواد سمی و موثر روی بزاق رو کم کنین.اولین پیشنهاد ما مصرف جعفریه.اگه بوی بد دهن بخاطر نخوردن غذا و خستگیه کمی جعفری بخورین.

جعفری منبع غنی از کلروف ویک خوشبوکننده طبیعی دهانه. این سبزی مثل یه خنک کننده طبیعی در دهن احساس تازگی و تمیزی بوجود میاره. برگ جعفری رو مثل آدامس بجوید تا بوی بد دهن از بین بره و به کار گیری سیب بعد اون واسه درمان بوی دهن بسیار موثره. جعفری، تحریک کننده اشتها نیزهست و به هضم غذا هم کمک می کنه.

با جوش شیرین مسواک کنین چون این ماده بو رو جذب می کنه و خواص ضد باکتریایی داره.کمی جوش شیرین رو روی مسواک بریزین و دندون و زبون رو مسواک بزنین و تاثیر اونو ببینین.

بعد از هر وعده غذایی از میخک، رازیانه یا هل استفاده کنین.این گیاهان با خواص ضد میکروبی به بوی خوش دهن کمک می کنن.کرفس هم واسه خوش بو کردن دهن خوبه.

اگه می خواین بعد از خواب دهن بوی بدی نده قبل از خواب شبونه کمی عرق نعنا یا برگ نعنا بخورین.پونه هم همین خاصیت رو داره.این دو گیاه روی گوارش و سلامت معده و هضم غذا تاثیر دارن و به خاطر همین مانع ایجاد بوی بد در دهن می شن.

ترکیب انجیر و عسل واسه خوشبو شدن دهن یه راه حل ساده خانگیه.در برنامه غذایی صبحونه حتما از عسل و انجیر خشک استفاده کنین.

قهوه هم باعث خنثی شدن یا کاهش باکتریهایی در دهن می شه که فعالیت اونا از عوامل ایجاد بوی ناخوشایند در دهانه. البته نوشیدن زیاد قهوه به دلیل خشکی دهن ممکنه اثر عکس داشته باشه؛ پس در مصرف اون زیاده روی نکنین. آب هم به پاک شدن دندانه ها و جلوگیری از پوسیدگی اونا کمک می کنه و هم از خشکی دهن جلوگیری میکنه به همین دلیل بوی بد دهن رو هم رفع می کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *