ارده و شیره یک چاق کننده و تقویت کننده نیروی جنسی | تغذیه سالم

سلامتی

ارده و شیره یه چاق کننده و تقویت کننده نیروی جنسی

ارده و شیره یه چاق کننده و تقویت کننده نیروی جنسی

تغذیه

از کنجد و ارده علاوه بر درمان لاغری در درمان مشکلات کبد و کلیه استفاده می شه و واسه درمان استخون درد و درد مفاصل هم خوبه.

ارده خوراکی است که از دانه های کنجد تفت داده شده و کوبیده شده بدست میاد و خود به تنهایی یه ماده غذایی کامل واسه هر وعده غذایی مخصوصا صبحونه س.

ارده رو به راه های مختلفی میشه مصرف کرد از جمله میشه اونو به صورت خالص و بدون هیچ افزودنی با نون مصرف کرد یا مواد شیرینی مثل عسل، شیره مثل شیره نبات، خرما، انگور و مربا به اون اضافه و مصرف کرد و اندازه افزودنی بسته به ذائقه افراد فرق داره.

تابستون دارای مزاج گرم و خشک است به خاطر همین آدمایی که دارای طبع صفراوی هستن در این فصل شدیداً دچار بحران جسمی و روحی می شن؛ صفراوی مزاج ها تحمل گرمای تابستون رو ندارن و این افراد در تابستون نباید از مواد غذایی گرم و خشک استفاده کنن و بهتره از غذاهای با طبع سرد و تر بیشتر مصرف کنن تا به اصطلاح جگر مصرف کننده خنک شه.

فصل زمستون، فصل سرد و تره و معمولاً آدمایی که بلغمی مزاج هستن و دارای طبع سرد و تر هستن در این فصل احساس سرمای بیشتری می کنن که باید از مواد غذایی گرم مثل عسل، ارده و شیره استفاده کنن.

ارده و شیره یه چاق کننده و تقویت کننده نیروی جنسی بوده و دیر هضمه؛ منضج دملا و زخمای چرکی و آرامش دهنده درد، گرمی و خشکی عضوه، مزاج گرم و تر داره و مصلح اون سرکه و عسله؛ ارده و شیره هر دو گرمی و آب روی آتیش واسه خلاص شدن از رطوبت سردی خوردن هستن.

از کنجد و ارده در درمان مشکلات کبد و کلیه استفاده می شه و واسه درمان استخون درد و درد مفاصل هم خوبه؛ به دلیل جنب و جوش بالای کودکان، مصرف ارده و حلوا ارده در وعده صبحونه، علاوه بر رسوندن انرژی نیاز به اونا، باعث تقویت حافظه شون هم می شه، شیره انگور هم درست مانند خود انگور مقدار زیادی ویتامین «آ»، «ب» و «ث» داره و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین ضد نفخ هم هست.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *