ارده شیره مقوی و چاق کننده | تغذیه سالم

سلامتی

ارده شیره مقوی و چاق کننده

 

می خوایم به اطلاعاتمون در مورد مصرف ارده کنجدو شیره انگور اضافه کنیم این دوماده غذایی چه فایده هایی واسه بدن ما به همراه دارن و در چه زمینه هایی مفیدن ویتامینا و املاح معدنی که واسه بدنمون به همراه دارن به چه صورته بهتره افراد چاق و بیماران دیابتی در مورد مصرف این ماده خوراکی بیشتر دقت کنن.

ارده شیره که از مخلوط مساوی شیره انگور با ارده کنجد مرغوب و یا مخلوط مساوی عسل و ارده کنجد بدست میاد .

کنجد منبع غنی از پروتئینه و ارزش غذایی بالایی داره طوری که هرقاشق غذاخوری کنجد تامین کننده ۱۴ درصد از نیاز روزانه کلسیم به بدنه و مصرف ۵۰ گرم کنجدخام ۲۵ درصد از نیاز روزانه به اسید فولیک رو برطرف میکنه .کنجد یکی از منابع بسیارمفید واسه جذب آهن و روی و کلسیم هستش.

اما شیره و ارده هردو طبیعت گرم دارن و مصرف اون واسه گرم مزاجان موجب غلیظ شدن صفرایشان میشه و نتیجه اون جوش زدن در صورت و بدنشونه. که راه درمان اون خوردن میوه های تازه با طبیعت سرده.

باید گفت که ارده کنجد پر از اسیدهای چرب اشباع نشده که اگه در برابر هوای گرم و نور قرار گیرد چربی هاش اکسید شده و روغن اون فاسد میشه. ارده شیره مسکن درد و رفع بیماریهای رحمی نیزه، ارده شیره چاق کننده و برطرف کننده کم خونی و کمبود آهن است.

به درد بخور واسه حافظه، کم خونی، تقویت کننده نیروی جنسی، برطرف کننده ضعف و کم بنیگی، زداینده بلغم و سوداست .

از ارده و کنجد در درمان مشکلات کبد و کلیه هم استفاده میکنن و واسه استخون درد و دردای شدید مفاصل و افراد سرد مزاج بسیار عالی و خوبه و به کار گیری اون در وعده صبحونه واسه همه از جمله کودکان و دانش آموزان و دانشجویان واسه تقویت حافظه و رسوندن انرژی لازم پیشنهاد میشه.

افراد گرفتار به اضافه وزن و دیابت باید در مصرف حلوا ارده احتیاط کنن، چون این ماده مغذی پر از چربیه و کالری بالایی داره.


لینک در رابطه: کالری حلوا ارده

با ارده شیر, پوره سیب زمینی درست کنین

سالاد مرغ و ارده

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *