ارتودنسی ثابت چیست | بیماری

سلامتی

: ارتودنسی ثابت چیه

: پزشکی، سلامتی، لاغری و تغذیه

 

در این نوع ارتودنسی اجزای کوچیکی به نام «براکت» به وسیله مواد دندونپزشکی روی سطح دندون چسبونده می شه و بدون اینکه به دندون آسیبی برسونه، به وسیله سیما و کشایی مخصوص، دندانا به سمت مورد نظر جهت داده می شه. در این روش همه این اجزا ثابت بوده و مریض نمی تونه به صورت دلخواه اونا رو از دهن خود خارج کنه. این روش معمولا واسه درمانای دندانی قابل اجراست، چون علاوه بر حرکت دادن دندانا، ریشهاشون رو هم حرکت میده، پس ارتودنتیست کنترل بیشتری روی دندانا داره.

مشکلات ارتودنسی چیه؟مریضایی که درخواست کننده درمان ارتودنسی هستن باید بهداشت بسیارخوبی داشته باشن، چون در شرایط قرار گرفتن پلاکای متحرک و به خصوص براکت و سیمای ثابت رعایت بهداشت دهن مشکل تر می شه و اگه مریض دقت و تمرکز کافی در رعایت بهداشت خود نداشته باشه، دندانا زیر براکت و سیمای ارتودنسی به سرعت دچار پوسیدگی می شن.

مشکل بعدی احتمال برگشت درمانه. به اصطلاح «برگشت» بخشی جدانشدنی از درمان ارتودنسیه. این وضعیت درصورتی که مریض دستور متخصص رو واسه استفاده منظم از پلاکای نگهدارنده بعد از درمان ثابت ندیده بگیره یا در مریضایی که به وسیله دندانپزشک غیرمتخصص ارتودنسی درمان شدن، مشاهده می شه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *