ارتقای کیفیت ملزومات پزشکی و کاهش قیمت آنها | اطلاعات دارویی

سلامتی

سلامت نیوز: مدیر کل لوازم پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: ورود لوازم پزشکی قاچاق به مراکز درمانی و بیمارستانی کشور، به سلامت بیماران و اقتصاد کشورمون آسیب وارد می کنه.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، مهندس سید حسین صفوی ـ مدیر کل لوازم پزشکی سازمان غذا و دارو در برنامه رادیویی «ره آورد» شبکه رادیویی سلامت با بیان اینکه مطلب اضافه کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نظارت دقیقی بر کیفیت اجناس و لوازم پزشکی داره و این نظارتا در طول یه سال گذشته به دلیل فعال شدن کمیته های تخصصی نظارت بر واردات و تولید لوازم پزشکی شدت بیشتری پیدا کرده.
ایشون با توضیح دادن این موضوع که پدیده قاچاق از گذشته در کشور وجود داشته، ادامه داد: با همکاری اداره کل لوازم پزشکی و وزارت بهداشت، دستورالعمل مقابله با قاچاق، مختص لوازم پزشکی از طرف ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز جفت و جور و ابلاغ شده که براساس اون به صورت جدی واسه مقابله با پدیده قاچاق اقدام شده که عواقب خوبی هم به دنبال داشته.
مدیر کل لوازم پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: با کل اقدامات انجام شده، میدون واسه افراد سودجو و آدمایی که مبادرت به ورود جنسای غیرمجاز از مبادی غیر قانونی می کنن، تنگ شده و اجازه ورود این جوری اجناس به مراکز درمانی داده نمی شه.
صفوی در ادامه گفت: بعد از اجرای طرح تغییر نظام سلامت، با در نظر گرفتن شفاف تر شدن روند جفت و جور لوازم و ملزومات پزشکی در سطح مراکز درمانی دولتی که براساس اون، مریض و همراهان مریض واسه جفت و جور ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان برگشت داده نمی شن، عرضه جنسای بدون کیفیت و غیرمجاز در مراکز دولتی خیلی کم شده و در حد صفر رسیده.
مدیر کل لوازم پزشکی سازمان غذا و دارو در آخر اظهارکرد: سیاستایی که وزارت بهداشت در طرح تغییر نظام سلامت در پیش گرفته، باعث ارتقای کیفیت ملزومات پزشکی و کاهش قیمت اونا شده و به بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی خیال راحت می دیم که روند درمانی اونا با لوازم پزشکی باکیفیت انجام می شه.
یادآور می شه، برنامه «ره آورد» کاری از گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۲۰ به مدت ۴۰ دقیقه از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندهای صدای علم، نشاط و آرامش می شه.

منبع : salamatnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *