ارتباط گروه های خونی با سلامت افراد | سیستم خونی ABO | بیماری

سلامتی

<>

: تشخیص ساده گروه خونی

از اوایل قرن بیستم تا به امروز محققان تونسته ان ارتباطایی بین نوع گروه خونی و بعضی بیماریا پیدا کنن.  هم اینکه از راه دونستن گروه خونی می تونین بفهمین که به  چه کسائی می تونین خون بدین یا از چه کسائی خون بگیرین. سلامت دات لایف در این مطلب به بعضی از این یافته ها درباره گروه خونی اشاره کرده. اگه گروه خونی خود رو می شناسین و می خواین اطلاعات بیشتری در این باره داشته باشین این مطلب مخصوص شماس.

تحقیقات چه می گن؟

خون آدم از عناصر حیاتی و لازم مشابه ساخته شده ، اما در همین زمینه ، تفاوتایی هست که باعث شده چهار گروه خونی جور واجور ایجاد شه که هر کدوم به دو گروه مثبت و منفی تقسیم می شن. چیزی که باعث تفکیک این چهار گروه می شه پادگنِ اوناس؛ همون سیستم دفاعی ایمنی که بر سطح گلبولای قرمز قرار داره. تحقیقات زیادی در این مورد انجام شده که نشون میده چیجوری جزئیات نوع گروه خونی می تونه الگوهایی از سلامت شخصی رو نشون بده. هم اینکه می گن شکلای جور واجور گروه های خونی می تونن از ما در برابر بیماریای جور واجور مراقبت کنن.

اگه گروه خونی تون A باشه

گروه خونی A دارای پادگن A روی گلبولای قرمز و پادتنای B در پلاسماست؛ اگه گروه خونی تون A باشه ، فقط می تونین به گروه خونی A و AB خون بدین. ترکیب پادگنای یه فرد در گلبولای قرمز این مسئله رو مشخص می کنه که چقدر هورمون می تونه منتشر شه. اگه گروه خون تون A باشه ، اندازه هورمون استرس یعنی همون کورتیزول در بدنتون بیشتر هستش. از طرفی خطر پیشرفت سرطان معده در مقایسه با گروه خون O و B در این افراد ۲۰ درصد بیشتره.

 از طرفی آمار نشون میده که خطر مریضی قلبی در این افراد در مقایسه با آدمایی که گروه خونی O دارن هم ۵ درصد بالاتره. علاوه بر این ، خطر شکلای جور واجور سرطانا مانند بعضی از شکلای جور واجور سرطان لوزالمعده و سرطان خون هم بین آدمایی که این گروه خونی رو دارن بیشتر گزارش شده. آدمایی که این گروه خونی رو دارن بیشتر آدمایی جدی و کوشا ، خلاق ، حساس ،  محافظه کار ، صبور و مسئولیت پذیر هستن.

اگه گروه خونی تون B باشه

اگه گروه خونی تون B باشه ، تنها پادگن B روی گلبولای قرمز و پادتنای A در پلاسمای شما هست. شما می تونین به آدمایی که گروه خونی B و AB دارن خون بدین. خطر مریضی قلبی در آدمایی که گروه خونی B دارن نسبت به آدمایی که گروه خونی شون Oه ، ۱۱ درصد بیشتر گزارش شده. محققان دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیدن زنائی که گروه خونی AB یا B دارن خطر پیشرفت سرطان تخمدان در اونا بیشتره ، اما اگه گروه خونی تون B باشه ، اصلا جای نگرانی نیس. اون دسته از آدمایی که گروه خونی B دارن ، تعداد دسته باکتریای خوب و به درد بخور در اونا ۵۰ هزار برابر بیشتر از افرادیه گروه خونی شون A یا Oه. آدمایی که این گروه خونی رو دارن بیشتر آدمایی هستن که می تونن به شور و شوق ، فعال بودن ، خلاقیت و مقاومت خود افتخار کنن.

اگه گروه خونی تون AB باشه

این افراد هم پادگنای A و هم B روی گلبولای قرمز دارن و پادتنای A و B در پلاسمای خون شون موجود نیس. اگه گروه خونن تون AB مثبت باشه ، می تونین به کسی که گروه خونی اش ABه ، خون بدین. آدمایی که گروه خونی AB دارن خطر مریضی قلبی در اونا نسبت به گروه خونی O حدود ۲۳ درصد بیشتره. در واقع داشتن گروه خونی AB احتمال این مسئله رو دو برابر بیشتر می کنه که مادری از مشکلات مربوط به فشار خون -که اونو پره اکلامپسی می گن رنج ببره. تحقیقات نشون میده اون دسته از آدمایی که گروه خونی AB دارن ۸۲ درصد احتمال بروز مشکلات شناختی در اونا در مقایسه با آدمایی که گروه های خونی دیگری دارن بیشتره ؛ خصوصا مواردی مانند یادآوری خاطره ، زبون و دقت و توجه. اگه گروه خونی تون ABه ، فردی خونسرد ، آروم ، منطقی و انعطاف پذیر یا فردی دودل و دودل ، فراموشکار و بی مسئولیت هستین.

اگه گروه خونی تون O باشه

اگه در دسته گروه خونی O قرار دارین ، پادگنای A و B روی گلبولای قرمزتان موجود نیس اما هر دو پادتن A و B در پلاسمای خونتون هست. گروه خونی O مثبت یکی از شایع ترین گروه های خونیه؛ گروه خونی O منفی فقط می تونه به O منفی خون بده. اگه گروه خونی تون Oه ، معمولا جراحتا در مقایسه با بقیه افراد دیرتر در بدن تون بهبود پیدا میکنه. در شما خطر وبا هم بیشتره.

خبر خوب اینه آدمایی که گروه خونی O دارن خطر بروز سرطان لوزالمعده و اندازه مرگ و میر به وجود اومده به وسیله مالاریا در اونا کمتر از افرادیه که گروه های خونی دیگری دارن. آدمایی که این گروه خونی رو دارن، آدمایی با اعتماد به نفس ، مصمم و با اراده و اهل شهود هستن اما بدیش اینه ممکنه سرد مزاج ، غیرقابل پیش بینی و هم معتاد به کار هم باشن.

به چه دلیل گروه های خونی با هم فرق دارن ؟ >>> کلیک کنین

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *