ارتباط گروه خونی افراد و ابتلا به بیماری های مختلف | بیماری

سلامتی

: رابطه گروه خونی افراد و دچار شدن به بیماریای جور واجور

: رابطه گروه خونی افراد و دچار شدن به بیماریای جور واجور 

باید بدونین که گروه های خونی جور واجور می تونن منتهی به استعداد بالا به بعضی از بیماریا شن. بعضی افراد با گروه خونی خاص به بعضی بیماریا بیشتر گرفتار می شن. با بررسی گروه خونی افراد میشه به اطلاعات زیادی درباره سلامتشون رسید. به عنوان مثال، فردی که گروه خونی AB داره، در خطر حمله قلبی قرار داره اما دارای دید بهتریه.به نقل از سایت ام اس ان، فرد با گروه خونی O کمتر دچار استرس می شه اما مستعد دچار شدن به زخم معده است.

یافته های بررسیای زیاد نشون میده که هر گروه خونی امتیازات و مشکلات خود رو داره. با دونستن گروه خونی خود می تونین بدنتون رو بهتر بشناسین و اقدامات لازم رو واسه بهتر شدن وضعیت جسمی تون انجام بدین. شکی نیس که عوامل خطر ازجمله سن، جنسیت، ژن و …نقش مهمی در بروز بیماریا داره اما این موارد امکان بهبود بیماریها رو از بین نمی بره.در این مطلب چند گروه خونی و مسائل مربوط به سلامت این گروه ها رو تقدیم حضوتون می کنیم.

گروه خونی A:

اگه زن هستین و عاشق بچه ها، بد نیس بدونین، زنائی که این گروه خونی رو دارن به مدت زمان طولانی تری قدرت باروری دارن. دلیل اون تولید تخمک حتی در سن بالاست. پس باردارشدن واسه افراد با گروه خونی A دیر نیس!اما جنبه منفی این نوع گروه خونی در صورت وجود بقیه فاکتورا احتمال دچار شدن به مشکل وسواسی اجباری و سرطان معده است.

گروه خونی B:

  اگه عاشق ورزش کردن هستین، باید از این که این نوع گروه خونی رو دارین، خوشحال باشین؛ چون بدنتون مخصوصا عضلات به ورزش عکس العمل خوب نشون میده. علاوه بر اون سوخت وساز بدن هم از حد عادی سریع تره.با این حال، کارشناسان می گن، افراد با این گروه خونی درمعرض خطر سرطان پانکراس قرار دارن و بیشتر دچار زخم معده و عفونتای لوله گوارشی می شن. احتمال دچار شدن به دمانس و مریضی فراموشی در آینده هم هست.

گروه خونی AB:

از اون جا که این افراد در برابر استرس مقاوم هستن، عملکردشون کمتر دچار مشکل می شه. دلیل اونم ثابت موندن اندازه کورتیزول بدن به مدت طولانیه حتی وقتی که دچار استرس هستن.اما نقاط ضعف این افراد، مریضی کرونه که از بیماریای التهابی روده ایه و با التهاب دیواره روده مشخص میشه.

هم اینکه این آدما به مریضی گاستریت طولانی ، مریضی قلبی و سکته مستعدتر هستن. کارشناسان می گن که زنان دارای این گروه خونی به سرطان تخمدان و پری-اکلامپسیا که از مشکلات دوران بارداری و یه مشکل چندارگانیه ، مستعدترند. این مریضی یکی از دلیلای مهم مرگ و میر مادران بارداره که باعث بروز مشکلات جنینی و مادری می شه.

گروه خونی O:

  آدمایی که گروه خونی شون Oه، کمتر دچار استرس و علایم طولانی و زیاد مربوط به اون مانند سردرد و مشکل خواب می شن. به گفته کارشناسان، بدن این افراد میتونه اندازه هورمون کورتیزول رو حتی هنگام وقوع اتفاقات پر استرس ثابت نگه داره. اما داشتن این گروه خونی چند نکته منفی داره. در مردان خطر چاقی بیشتر از اندازه هست

و در زنان هم تعداد و کیفیت تخمک پایین تره درنتیجه باردارشدن رقابت برانگیز می شه. احتمال ابتلای این آدما به زخم معده براثر باکتری هلیکوباکتر پیلوری هم هست.

.

منبع :gahar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *