ارتباط گرسنگی زیاد و چاقی | ورزش

سلامتی

ایشون گفت: وقتی فرد خیلی گرسنه بمونه و مقدار کمی غذا در اختیارش قرار گیرد همون مقدار کم رو به صورت چربی درمی آورد و ذخیره می کنه تا اگه در آینده گرسنه شد بتونه تا یه مدت از این ذخایر استفاده کنه.

رابطه گرسنگی زیاد و چاقی

ایشون اضافه کرد: اگه بدن گرسنه نگه داشته شه واسه حفظ خودش چربی تولید و ذخیره می کنه که منتهی به چاقی شده، هم اینکه علاوه بر گرسنگی باعث می شه تا قدرت یادگیری کم شه.ایشون گفت: چاقی با خیلی از بیماریا مثل بیماریای قلبی، دیابت و سرطان  رابطه داره و افراد چاق بیشتر در برابر این خطرات هستن. پس اگه افراد چاق باشن نه فقط ظاهرشون دلپذیر نیس، بلکه از درون هم مریض هستن و این بیماریا دلیل می شن زندگی افراد گرفتار از روند طبیعی خارج شده و مشکلات زیادی داره.

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه خاطر نشون کرد: به دلیل این که دلیل چاقی دریافت انرژی بیشتر از حده، اگه افراد بتونن انرژیی که زیادتر از اندازه بدست آورده ان رو از دست بدن، باعث می شه که چاق نباشن و در واقع ورزش از همین روش، دلیل کم شدن وزن و جلوگیری از چاقی می شه.

به گفته ایشون، انجام فعالیت بدنی و ورزشایی مثل دویدن، دوچرخه سواری، شنا و هم اینکه خوردن غذاها به اندازه کافی، دلیل می شه افراد همیشه سالم و تندرست بمونن.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش ورزش و سلامت سایت آکا

  • مطالب در رابطه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *