ارتباط کمبود عاطفی با گرایش نوجوانان به مصرف دخانیات/ ضرورت مدیریت استرس و کنترل هیجانات | بیماری

سلامتی

: اسدی گفت: مصرف دخانیات در بین نوجوانان بیشتر به دلیل خودنمایی و بیان وجود و بعضی وقتا کمبود عاطفی انجام می شه.

: رابطه کمبود عاطفی با گرایش نوجوانان به مصرف دخانیات/ ضرورت مدیریت استرس و کنترل هیجانات

علی اسدی معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون، اعلام کرد: مصرف دخانیات یکی از معضلاتیه که در تموم کشورای دنیا اتفاق می افتدو در ایران و بعضی از کشورا مصرف قلیان علاوه بر مصرف دخانیات در بین مردم و به خصوص نوجوانان و جوانان پیشرفته.
: بدیش اینه امروزه مصرف دخانیات و قلیان در بین نوجوانان و جوانان به عنوان فاکتوریه که باعث اجتماع اونا می شه چون مثل سازی در بین نوجوانان و دوران بلوغ گسترش بیشتری پیدا می کنه.
اسدی اعلام کرد: بدیش اینه امروزه بچهایی که دچار ضعفایی هستن با مصرف دخانیات به دنبال این هستن تا در بین گروه های جور واجور موردقبول واقع شن و همین مسئله باعث ایجاد وابستگی به سیگار و قلیان می شه که خیلی راحت ترک اون از طرف نوجوانان و جوانان صورت نمی گیره.

حس بزرگ شدن و بلوغ با مصرف مواد دخانی

ایشون اضافه کرد: بدیش اینه واسه اینکه نوجوانان در گروه های جور واجور مورد قبول واقع شن روی به مصرف دخانیات می یارن و مصرف شکلای جور واجور مواد دخانی و قلیان یه حس بزرگ شدن و بالغی به نوجوانان و جوانان دست میده که بدیش اینه اونا به غلط تصور می کنن که با مصرف دخانیات می تونن خودشون رو بیشتر نشون بدن.
معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت اضافه کرد: نوجوانان و جوونایی که دچار کمبود محبت به خصوص از طرف والدین و خونواده های خود هستن بیشتر به سمت مصرف دخانیات و مصرف قلیان می رن، چون فکر می کنن که با این کار میشه خود رو در بین خونواده و گروه های جور واجور جامعه مطرح کنن.
اسدی ادامه داد: مصرف دخانیات یه وابستگی روانی در بین نوجوانان و جوانان بوجود میاره و همین مسئله موجب شده تا ترک سیگار و حتی قلیان واسه اونا خیلی سخت باشه.
ایشون گفت: آدمایی که به مصرف دخانیات و مصرف قلیان روی می آوردن بیشتر به این دلیله که هیچوقت تصور نمی کردن که روزی سیگار بکشن و اونا فکر می کنن که خیلی راحت کامل می تونن سیگار رو ترک کنن.
معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت یادآوری کرد: مدیریت استرس، حل مسئله، کنترل هیجانات، خواب بیاری و سبک زندگی از جمله عوامل بازدارنده از مصرف سیگار و قلیانه و من عقیده دارم که ایجاد حس کنجکاوی در دوران نوجوونی تاثیر زیادی در مصرف دخانیات و قلیان داره.
انتهای پیام/

.

منبع : https:yjc.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *