ارتباط کلسترول خون با فصول سال | بیماری

سلامتی

 

محققان برزیلی ثابت کردن در فصل زمستون با در نظر گرفتن کاهش دما کلسترول زیاد شده و این در فصل گرم سال درست نتیجه عکس میده. اینطوری در فصول سرد سال مردم باید بیشتر مراقب سطح کلسترول خون خود باشن.

فیلیپ مورآ محقق اصلی این طرح در این باره گفت: هنوز مشخص نیس که این تغییر کلسترول مریض رو در خطر دچار شدن به حملات قلبی یا سکته مغزی قرار میده البته این تغییر حتما در تغییر حال مریض تاثیر داره اما نمیشه اونو عامل اصلی این مریضی به حساب آورد.

علاوه بر فصول، تغییر در رژیم غذایی، ورزش و قرار گرفتن در برابر خورشید هم در ایجاد تغییر در اندازه کلسترول خون موثره.

به باور این گروه تحقیقاتی از اونجایی که مردم در زمستون، بیشتر کالری دریافت می کنن باعث افزایش کلسترول خونشون می شه، این در تابستون هم برعکس بوده و منتهی به کاهش سطح کلسترول خون می شه. به گفته مورآ ورزش بیشتر در طول زمستون و رعایت رژیم مناسب غذایی این مشکل رو برطرف می کنه.

به باور این گروه تحقیقی و برابر مطالعاتی که انجام دادن کمبود ویتامین دی در زمستون هم عامل افزایش کلسترول خون و دچار شدن به سرماخوردگی و آنفولانزاست.

یافته های این مطالعه در نشست هرساله کالج کارشناسان قلب آمریکا در سان فرانسیسکو ارائه شد. داده های اطلاعاتی تیم مورآ اطلاعات خود رو از مطالعه بیشتر از ۲۲۷هزار نفر و اندازه گیری همیشه سطح کلسترول خون اونا به دست آوردن. این تحقیق ۳ سال زمان برده.

محققان به این نتیجه رسیدن که در طول زمستون، لیپوپروتئین با چگالی کم یا همون کلسترول بد، به صورت میانگین از ۷ میلی گرم در دسی لیتر در زمستون در مقایسه با تابستون زیاد می شه. این درحالیه که در تابستون، اندازه لیپوپروتئین با چگالی بالا یا همون کلسترول خوب بیشتر از ۹ درصد زیاد می شه.
منبع : salamatnews.com

جمع آوری گروه کودک اکاایران

جمع آوری گروه کودک اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *